NADCHODZI NOWY STANDARD TELEWIZJI NAZIEMNEJ

KONIECZNE ZMIANY URZĄDZEŃ ODBIORCZYCH -WYMAGANY SYSTEM DVB-T2 tylko z HEVCW naszym regionie najpóźniej do 22 maja 2022 roku zostanie wdrożony nowy standard telewizji naziemnej - DVB-T2/HEVC. Dla wielu użytkowników oznaczać to będzie konieczność kupienia nowego dekodera lub telewizora.
W przypadku branży hotelowej pojawia się konieczność modernizacji lub wymiany stacji czołowej. Taki zakup jest bardzo istotny ponieważ użądzenia takie dobierane są indywidualnie do warunków pracy w danym budynku.

Jeśli jesteś użytkownikiem indywidualnym, musisz szczególną uwagę zwrócić na fakt że DVB-T2 występuje w kilku wariantach i sprzedawca może nieumyślnie sprzedać Ci produkt bez niezbędnego na terenie Polski rozszeżenia/kodeka HEVC. Bez niego odbiór będzie niemożliwy mimo że urządzenie będzie posiadało DVB-T2.

Jeśli zarządzasz hotelem, pensjonatem w którym jest stacja czołowa lub większą ilość odbiorników TV należy, rozważyć wymianę/zakup stacji czołowej. Pozwoli ona na dostęp do wybranej gamy kanałów, a ich ilość zależeć będzie od wybranej wersji tejże stacji. Dobór rodzaju stacji, jej parametry, dobierane są indywidualnie pod konkretną instalację/system TV hotelowej, w związku z czym zachęcamy do kontaktu w celu omówienia koniecznych zmian i poziomu inwestycji.

kontakt:

dvbt-2@telcom.pl

lub

+48 12 427 15 99

w godzinach od 9:00 do 17:00 od poniedziałku do piatku.

Nowy standard to konieczność posiadania urządzeń z DVB-T2/HEVC

Zmiany urządzeń są konieczne - bez nich odbiór będzie niemożliwy, zmiany następują bez okresów przejściowych co oznacza że włączenie DVB-T2 jednocześnie wpłynie na wyłączenie obecnego sygnału DVB-T.
Jedynie odbiorniki z DVBT i DVB-T2/HEVC przejdą powyższą zmianę bezproblemowo tj wymagane będzie jedynie ponowne strojenie kanałów.
Standard DVB-T2/HEVC przyniesie widzom wiele korzyści - większą ofertę programów, lepszą jakość obrazu i dźwięku. Nowy standard umożliwi przesył sygnału w standardzie 4K co znacząco poprawi jakość obrazu.

Ostrożnie z zakupem nowych odbiorników

Kupując telewizor, tuner, stację czołową, warto zachować ostrożność i wybrać sprzęt, który rzeczywiście spełnia nowe wymagania. Urządzenia wprowadzane teraz do sprzedaży muszą obsługiwać standard DVB-T2/HEVC i w sklepach dużych sieci raczej nie natrafimy już na niezgodne z nim modele - ale niestety jest to możliwe!
Problem może pojawić się jeżeli będziemy chcieli kupić sprzęt na internetowych platformach zakupowych - nowy lub pochodzący z drugiej ręki. Można tam znaleźć oferty urządzeń, które odbierają wprawdzie sygnał DVB-T2, ale nie obsługują nowego typu kodowania obrazu - HEVC (lub H.265/MPEG-H). Taki odbiornik w przyszłym roku może okazać się bezużyteczny i nie należy go kupować w obliczu zmiany standardu.
W nadchodzących miesiącach rosnące zainteresowanie urządzeniami dla DVB-T2 mogą tez próbować wykorzystać nieuczciwi sprzedawcy. Należy szczególnie uważać na oferty urządzeń w podejrzanie niskich cenach. Korzystając teraz z wyjątkowo atrakcyjnej okazji, za kilka miesięcy możemy pozbawić się dostępu do naszych ulubionych kanałów lub narazić na kolejny wydatek.


Zaufali nam: